Yhteystiedot

Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
pyoraliitto@pyoraliitto.fi

Työntekijät

Face ID for Matti Koistinen

Matti Koistinen

Toiminnanjohtaja

Vaikuttamistyö, mediayhteydet ja tieliikennelain kokonaisuudistus

+358 44 279 5588
matti.koistinen@pyoraliitto.fi

Face ID for Mira Kokko

Mira Kokko

Projektipäällikkö

Pyörällä kaiken ikää

+358 45 114 1044
mira.kokko@pyoraliitto.fi

Face ID for Martti Tulenheimo

Martti Tulenheimo

Erityisasiantuntija

Pyöräilyn kansalaistoiminnan kehittäminen, kuntavaalit ja Dynamo-klubi

+358 41 538 9495
martti.tulenheimo@pyoraliitto.fi

Face ID for Erika Weckström

Erika Weckström

Pyöräilykasvattaja

Pyöräilykasvatus, viestintä, GoExpo-fillarilavan tuotanto

+358 44 9824 328
erika.weckstrom@pyoraliitto.fi

Hallitus

Face ID for Otso Kivekäs

Otso Kivekäs

Liittohallituksen puheenjohtaja, Helsingin polkpyöräilijät

otso.kivekas@pyoraliitto.fi

Face ID for Klaus Tuurala

Klaus Tuurala

Liittohallituksen jäsen, Hepo

+358 458 058 028
klaus.tuurala@pyoraliitto.fi

Face ID for Markku Pietilä

Markku Pietilä

Liittohallituksen jäsen

markku.pietila@pyoraliitto.fi

Face ID for Vellu Taskila

Vellu Taskila

Liittohallituksen jäsen, Hepo

+358 442385384
vellu.taskila@pyoraliitto.fi

Face ID for Antti Kosonen

Antti Kosonen

Liittohallituksen jäsen, Turpo

+358 50 322 4045
antti.kosonen@pyoraliitto.fi

Face ID for Marjut Ollitervo

Marjut Ollitervo

Liittohallituksen jäsen, Hepo

+358 40 502 5266
marjut.ollitervo@pyoraliitto.fi

Face ID for Minna Takala

Minna Takala

Liittohallituksen jäsen, TCC

minna.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Sandra Nestorova

Sandra Nestorova

Liittohallituksen jäsen, VeloVa

sandra.nestorova@pyoraliitto.fi

Face ID for Janne Takala

Janne Takala

Liittohallituksen jäsen, Hepo

janne.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Otto Simola

Otto Simola

Liittohallituksen jäsen, Oupo

otto.simola@pyoraliitto.fi

Face ID for Timo Hast

Timo Hast

Liittohallituksen varajäsen, Hepo

timo.hast@pyoraliitto.fi

Face ID for Jani Holopainen

Jani Holopainen

Liittohallituksen jäsen varajäsen, Joensuun polkijat

jani.holopainen@pyoraliitto.fi

Pyöräliiton hallitus 2018

 
 

Laskutustiedot

Pyöräliitto hyväksyy vain verkkolaskuja. Jos et pysty verkkolaskuttamaan, ota yhteys toiminnanjohtajaan. Laskutusohje (PDF).

Pyöräliitto ry
Verkkolaskuosoite: 003726621569
Operaattori: OpusCapita Group Oy
Välittäjän tunnus: 003710948874

Tule mukaan!

Liittymällä Pyöräliittoon olet mukana edistämässä pyöräilyn erottamista jalankulusta, hyvää reittien talvikunnossapitoa, turvallisia kouluteitä, pyöräilykasvatuksen viemistä osaksi koulupäivää ja pyöräliikenteen huomioimista lainsäädännössä.

Pyöräliitto tavoittelee 25 % nousua pyöräilyn kulkutapaosuudessa vuosien 2015-2020 välillä. Tämän saavuttamiseksi tarvitsemme tukeasi.

Liity joukkoon iloiseen!

Back to top