Yhteystiedot

Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
pyoraliitto@pyoraliitto.fi

Työntekijät

Face ID for Matti Koistinen

Matti Koistinen

Toiminnanjohtaja

Lainsäädäntö, yleiset pyöräilyyn liittyvät asiat, mediayhteydet, yhteistyöasiat

+358 44 2795588
matti.koistinen@pyoraliitto.fi

Face ID for Martti Tulenheimo

Martti Tulenheimo

Vaikuttamistyön päällikkö

Vaikuttamistyö, kaupunkipyörät

+358 41 5389495
martti.tulenheimo@pyoraliitto.fi

Face ID for Heli Laukkanen

Heli Laukkanen

Koordinaattori

Pyörämatkailukeskus

+35850 9111295
heli.laukkanen@pyoramatkailukeskus.fi

Face ID for Mira Kokko

Mira Kokko

Projektipäällikkö

Seniorit satulaan, Pyörällä kaiken ikää

+358 45 114 1044
mira.kokko@pyoraliitto.fi

Face ID for Pirkko Vuori

Pirkko Vuori

Vaikuttamistyön avustaja

Vaikuttamistyön tausta-aineistot

+358 40 7026615
pirkko.vuori@pyoraliitto.fi

Face ID for Raimo Muurinen

Raimo Muurinen

Osallisuusasiantuntija

raimo.muurinen@pyoraliitto.fi

Hallitus 2023

Face ID for Reetta Keisanen

Reetta Keisanen

Puheenjohtaja, Kolari

+358 50 346 0522
reetta.keisanen@pyoraliitto.fi

Face ID for Tuomo Pollari

Tuomo Pollari

hallituksen jäsen, Tampere

Talousvastaava

tuomo.pollari@pyoraliitto.fi

Face ID for Minna Takala

Minna Takala

hallituksen jäsen, Hämeenlinna

Pyörämatkailu, häirintäyhdyshenkilö

+358 50 4801889
minna.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Timi Wahalahti

Timi Wahalahti

Hallituksen jäsen, Jyväskylä

Webmaster

timi.wahalahti@pyoraliitto.fi

Face ID for Aapo Lappalainen

Aapo Lappalainen

Hallituksen jäsen, Kittilä

Face ID for Minna Sirkiä

Minna Sirkiä

Hallituksen jäsen, Hyvinkää

Face ID for Hannele Kerola

Hannele Kerola

Hallituksen jäsen, Espoo

Face ID for Erika Weckström

Erika Weckström

Hallituksen jäsen, Järvenpää

Face ID for Pasi Haapakorva

Pasi Haapakorva

Hallituksen jäsen, Oulu

Face ID for Kaisa Aro

Kaisa Aro

Hallituksen varajäsen, Pori

Face ID for Samuli Huusko

Samuli Huusko

Hallituksen varajäsen, Vaasa

 

Laskutustiedot

Pyöräliitto hyväksyy ensisijaisesti verkkolaskuja ja sähköpostilaskuja. Laskutusohje Pyöräliitto ry.

Pyöräliitto ry

Y-tunnus 2662156-9
Verkkolaskuosoite: 003726621569
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)
OVT-tunnus: 003726621569

Tule mukaan!

Liittymällä Pyöräliittoon olet mukana edistämässä pyöräilyn erottamista jalankulusta, hyvää reittien talvikunnossapitoa, turvallisia kouluteitä, ihmisten kannustamista pyörän selkään ja pyöräliikenteen huomioimista lainsäädännössä.

Pyöräliitto tavoittelee 30 % nousua pyöräilyn kulkutapaosuudessa vuosien 2018-2025 välillä. Tämän saavuttamiseksi tarvitsemme tukeasi

Liity joukkoon iloiseen!

Back to top