Yhteystiedot

Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
pyoraliitto@pyoraliitto.fi

Työntekijät

Face ID for Matti Koistinen

Matti Koistinen

Toiminnanjohtaja

Lainsäädäntö, yleiset pyöräilyyn liittyvät asiat, mediayhteydet, yhteistyöasiat

+358 44 2795588
matti.koistinen@pyoraliitto.fi

Face ID for Martti Tulenheimo

Martti Tulenheimo

Erityisasiantuntija

#Pyöräilytalvi -kampanja ja kaupunkipyörät

+358 41 5389495
martti.tulenheimo@pyoraliitto.fi

Face ID for Federico Ferrara

Federico Ferrara

Projektipäällikkö

Maahanmuuttajat pyörille

+358 44 2445849
federico.ferrara@pyoraliitto.fi

Face ID for Jenni Ruotsalo

Jenni Ruotsalo

Tuottaja

Tapahtumatuotanto, viestintä

+358 40 7222073
jenni.ruotsalo@pyoraliitto.fi

Hallitus 2020

Face ID for Janne Takala

Janne Takala

Puheenjohtaja, Helsinki

+358 50 3834176
janne.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Veera Minkin

Veera Minkin

Varapuheenjohtaja ja paikallisjärjestövastaava, Helsinki

+358 40 7236640
veera.minkin@pyoraliitto.fi

Face ID for Klaus Tuurala

Klaus Tuurala

Hallituksen jäsen, Helsinki

klaus.tuurala@pyoraliitto.fi

Face ID for Vellu Taskila

Vellu Taskila

Hallituksen jäsen, Helsinki

+358 44 238 5384
vellu.taskila@pyoraliitto.fi

Face ID for Otto Simola

Otto Simola

Hallituksen jäsen, Oulu

otto.simola@pyoraliitto.fi

Face ID for Matti Koskimies

Matti Koskimies

Hallituksen jäsen, Turku

matti.koskimies@pyoraliitto.fi

Face ID for Sami Viitanen

Sami Viitanen

Hallituksen jäsen, Espoo

sami.viitanen@pyoraliitto.fi

Face ID for Tuomo Pollari

Tuomo Pollari

Hallituksen jäsen ja talouden seurannasta vastaava, Tampere

tuomo.pollari@pyoraliitto.fi

Face ID for Antti Kosonen

Antti Kosonen

Hallituksen varajäsen, Helsinki

+358 50 3224045
antti.kosonen@pyoraliitto.fi

Face ID for Heikki Kerppilä

Heikki Kerppilä

Hallituksen varajäsen, Tampere

heikki.kerppila@pyoraliitto.fi

 

Laskutustiedot

Pyöräliitto hyväksyy vain verkkolaskuja. Jos et pysty verkkolaskuttamaan, ota yhteys toiminnanjohtajaan. Laskutusohje Pyöräliitto.

Pyöräliitto ry

Y-tunnus 2662156-9
Verkkolaskuosoite: 003726621569
Operaattori: OpusCapita Group Oy
Välittäjän tunnus: 003710948874

Tule mukaan!

Liittymällä Pyöräliittoon olet mukana edistämässä pyöräilyn erottamista jalankulusta, hyvää reittien talvikunnossapitoa, turvallisia kouluteitä, pyöräilykasvatuksen viemistä osaksi koulupäivää ja pyöräliikenteen huomioimista lainsäädännössä.

Pyöräliitto tavoittelee 25 % nousua pyöräilyn kulkutapaosuudessa vuosien 2015-2020 välillä. Tämän saavuttamiseksi tarvitsemme tukeasi.

Liity joukkoon iloiseen!

Back to top