Yhteystiedot

Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
pyoraliitto@pyoraliitto.fi

Työntekijät

Face ID for Matti Koistinen

Matti Koistinen

Toiminnanjohtaja

Lainsäädäntö, yleiset pyöräilyyn liittyvät asiat, mediayhteydet, yhteistyöasiat

+358 44 2795588
matti.koistinen@pyoraliitto.fi

Face ID for Martti Tulenheimo

Martti Tulenheimo

Erityisasiantuntija

#Pyöräilytalvi -kampanja ja kaupunkipyörät

+358 41 5389495
martti.tulenheimo@pyoraliitto.fi

Face ID for Federico Ferrara

Federico Ferrara

Projektipäällikkö

Maahanmuuttajat pyörille

+358 44 2445849
federico.ferrara@pyoraliitto.fi

Face ID for Heli Laukkanen

Heli Laukkanen

Koordinaattori

Pyörämatkailukeskus

+35850 9111295
heli.laukkanen@pyoramatkailukeskus.fi

Face ID for Mira Kokko

Mira Kokko

Projektipäällikkö

Seniorit satulaan, Pyörällä kaiken ikää

+358 45 114 1044
mira.kokko@pyoraliitto.fi

Face ID for Pirkko Vuori

Pirkko Vuori

Vaikuttamistyön avustaja

Vaikuttamistyön tausta-aineistot

+358 40 7026615
pirkko.vuori@pyoraliitto.fi

Face ID for Raimo Muurinen

Raimo Muurinen

Osallisuusasiantuntija

raimo.muurinen@pyoraliitto.fi

Hallitus 2022

Face ID for Reetta Keisanen

Reetta Keisanen

Puheenjohtaja, Kolari

+358 50 346 0522
reetta.keisanen@pyoraliitto.fi

Face ID for Janne Takala

Janne Takala

Hallituksen jäsen, Helsinki

Varapuheenjohtaja

janne.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Johanna Kohvakka

Johanna Kohvakka

hallituksen jäsen, Helsinki

Face ID for Tuomo Pollari

Tuomo Pollari

hallituksen jäsen, Tampere

Talousvastaava

tuomo.pollari@pyoraliitto.fi

Face ID for Juha Pölönen

Juha Pölönen

hallituksen jäsen, Helsinki

Pyörämatkailu

Face ID for Minna Takala

Minna Takala

hallituksen jäsen, Hämeenlinna

Pyörämatkailu, häirintäyhdyshenkilö

+358 50 4801889
minna.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Simo Tuppurainen

Simo Tuppurainen

Hallituksen jäsen, Oulu

Face ID for Timi Wahalahti

Timi Wahalahti

Hallituksen jäsen, Jyväskylä

Webmaster

timi.wahalahti@pyoraliitto.fi

Face ID for Jussi Gustafsson

Jussi Gustafsson

Hallituksen varajäsen, Jyväskylä

Jäsenjärjestövastaava

Face ID for Jani Holopainen

Jani Holopainen

Hallituksen varajäsen, Joensuu

 

Laskutustiedot

Pyöräliitto hyväksyy ensisijaisesti verkkolaskuja ja sähköpostilaskuja. Laskutusohje Pyöräliitto ry.

Pyöräliitto ry

Y-tunnus 2662156-9
Verkkolaskuosoite: 003726621569
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)
OVT-tunnus: 003726621569

Tule mukaan!

Liittymällä Pyöräliittoon olet mukana edistämässä pyöräilyn erottamista jalankulusta, hyvää reittien talvikunnossapitoa, turvallisia kouluteitä, ihmisten kannustamista pyörän selkään ja pyöräliikenteen huomioimista lainsäädännössä.

Pyöräliitto tavoittelee 30 % nousua pyöräilyn kulkutapaosuudessa vuosien 2018-2025 välillä. Tämän saavuttamiseksi tarvitsemme tukeasi

Liity joukkoon iloiseen!

Back to top