Yhteystiedot

Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
pyoraliitto@pyoraliitto.fi

Työntekijät

Face ID for Vellu Taskila

Vellu Taskila

vt. toiminnanjohtaja

+358 44 238 5384
vellu.taskila@pyoraliitto.fi

Face ID for Martti Tulenheimo

Martti Tulenheimo

Erityisasiantuntija

#Pyöräilytalvi -kampanja ja kaupunkipyörät

+358 41 5389495
martti.tulenheimo@pyoraliitto.fi

Face ID for Federico Ferrara

Federico Ferrara

Projektipäällikkö

Maahanmuuttajat pyörille

+358 44 2445849
federico.ferrara@pyoraliitto.fi (lomalla 1.-29.7. Sinä aikana kiireelliset yhteydenotot: Matti Koistinen)

Face ID for Jari Kaaja

Jari Kaaja

Koordinaattori

Pyörämatkailukeskus

+358 50 5979392
jari.kaaja@pyoramatkailukeskus.fi

Face ID for Katri Naukari

Katri Naukari

tuottaja

katri.naukari@pyoraliitto.fi

Face ID for Matti Koistinen

Matti Koistinen

Toiminnanjohtaja, vanhempainvapaalla 5.10.2020 - 27.8.2021

Lainsäädäntö, yleiset pyöräilyyn liittyvät asiat, mediayhteydet, yhteistyöasiat

+358 44 2795588
matti.koistinen@pyoraliitto.fi

Hallitus 2021

Face ID for Janne Takala

Janne Takala

Puheenjohtaja, Helsinki

+358 50 3834176
janne.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Reetta Keisanen

Reetta Keisanen

hallituksen jäsen, Kolari

Face ID for Johanna Kohvakka

Johanna Kohvakka

hallituksen jäsen, Helsinki

Face ID for Veera Minkin

Veera Minkin

hallituksen jäsen, Helsinki

+358 40 7236640
veera.minkin@pyoraliitto.fi

Face ID for Tuomo Pollari

Tuomo Pollari

hallituksen jäsen, Tampere

tuomo.pollari@pyoraliitto.fi

Face ID for Juha Pölönen

Juha Pölönen

hallituksen jäsen, Helsinki

Face ID for Otto Simola

Otto Simola

Hallituksen jäsen, Oulu

otto.simola@pyoraliitto.fi

Face ID for Markku Tahkokorpi

Markku Tahkokorpi

hallituksen jäsen

Face ID for Minna Takala

Minna Takala

hallituksen jäsen, Hämeenlinna

Face ID for Sami Viitanen

Sami Viitanen

Hallituksen jäsen, Espoo

sami.viitanen@pyoraliitto.fi

Face ID for Jani Holopainen

Jani Holopainen

Hallituksen varajäsen, Joensuu

Face ID for Timi Wahalahti

Timi Wahalahti

hallituksen varajäsen, Jyväskylä

 

Laskutustiedot

Pyöräliitto hyväksyy vain verkkolaskuja. Jos et pysty verkkolaskuttamaan, ota yhteys toiminnanjohtajaan. Laskutusohje Pyöräliitto.

Pyöräliitto ry

Y-tunnus 2662156-9
Verkkolaskuosoite: 003726621569
Operaattori: OpusCapita Group Oy
Välittäjän tunnus: 003710948874

Tule mukaan!

Liittymällä Pyöräliittoon olet mukana edistämässä pyöräilyn erottamista jalankulusta, hyvää reittien talvikunnossapitoa, turvallisia kouluteitä, ihmisten kannustamista pyörän selkään ja pyöräliikenteen huomioimista lainsäädännössä.

Pyöräliitto tavoittelee 30 % nousua pyöräilyn kulkutapaosuudessa vuosien 2018-2025 välillä. Tämän saavuttamiseksi tarvitsemme tukeasi

Liity joukkoon iloiseen!

Back to top