Yhteystiedot

Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
pyoraliitto@pyoraliitto.fi

Työntekijät

Face ID for Matti Koistinen

Matti Koistinen

Toiminnanjohtaja

Lainsäädäntö, yleiset pyöräilyyn liittyvät asiat, mediayhteydet, yhteistyöasiat

+358 44 279 5588
matti.koistinen@pyoraliitto.fi

Face ID for Martti Tulenheimo

Martti Tulenheimo

Erityisasiantuntija

#Pyöräilytalvi ja Pyöräilevä perhe -hankkeet, kaupunkipyörät

+358 41 538 9495
martti.tulenheimo@pyoraliitto.fi

Face ID for Mira Kokko

Mira Kokko

Projektipäällikkö

Pyörällä kaiken ikää

+358 45 114 1044
mira.kokko@pyoraliitto.fi

Face ID for Erika Weckström

Erika Weckström

Pyöräilykasvattaja

Pyöräilykasvatus, viestintä, GoExpo-fillarilavan tuotanto, VeloFinlandin tuotanto

+358 44 9824 328
erika.weckstrom@pyoraliitto.fi

Face ID for Federico Ferrara

Federico Ferrara

Projektipäällikkö

Maahanmuuttajat pyörille

044 244 5849
federico.ferrara@pyoraliitto.fi

Hallitus 2019

Face ID for Janne Takala

Janne Takala

Puheenjohtaja, Helsinki

+358 50 383 4176
janne.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Antti Kosonen

Antti Kosonen

Hallituksen jäsen, Turku

+358 50 322 4045
antti.kosonen@pyoraliitto.fi

Face ID for Veera Minkin

Veera Minkin

Hallituksen jäsen, Helsinki

veera.minkin@pyoraliitto.fi

Face ID for Marjut Ollitervo

Marjut Ollitervo

Varapuheenjohtaja, Helsinki

+358 40 502 5266
marjut.ollitervo@pyoraliitto.fi

Face ID for Klaus Tuurala

Klaus Tuurala

Hallituksen jäsen, Helsinki

klaus.tuurala@pyoraliitto.fi

Face ID for Vellu Taskila

Vellu Taskila

Hallituksen jäsen, Helsinki

+358 44 238 5384
vellu.taskila@pyoraliitto.fi

Face ID for Minna Takala

Minna Takala

Hallituksen jäsen, Hämeenlinna

minna.takala@pyoraliitto.fi

Face ID for Otto Simola

Otto Simola

Hallituksen jäsen, Oulu

otto.simola@pyoraliitto.fi

Face ID for Joel Lindholm

Joel Lindholm

Hallituksen jäsen, Tampere

joel.lindholm@pyoraliitto.fi

Face ID for Jani Holopainen

Jani Holopainen

Hallituksen varajäsen, Joensuu

jani.holopainen@pyoraliitto.fi

Face ID for Matti Koskimies

Matti Koskimies

Hallituksen varajäsen, Turku

matti.koskimies@pyoraliitto.fi

 

Laskutustiedot

Pyöräliitto hyväksyy vain verkkolaskuja. Jos et pysty verkkolaskuttamaan, ota yhteys toiminnanjohtajaan. Laskutusohje (PDF).

Pyöräliitto ry
Verkkolaskuosoite: 003726621569
Operaattori: OpusCapita Group Oy
Välittäjän tunnus: 003710948874

Tule mukaan!

Liittymällä Pyöräliittoon olet mukana edistämässä pyöräilyn erottamista jalankulusta, hyvää reittien talvikunnossapitoa, turvallisia kouluteitä, pyöräilykasvatuksen viemistä osaksi koulupäivää ja pyöräliikenteen huomioimista lainsäädännössä.

Pyöräliitto tavoittelee 25 % nousua pyöräilyn kulkutapaosuudessa vuosien 2015-2020 välillä. Tämän saavuttamiseksi tarvitsemme tukeasi.

Liity joukkoon iloiseen!

Back to top